Zákaz porna a koordinované účesy: 8 nejzajímavějších faktů o KLDR

Zatímco FACEBOOK je plný dohadů o tom, koho za 2 týdny volit, nepřijde mi na škodu si připomenout, proč bychom měli být vděční za to, že žijeme v demokratické zemi. A tím myslím skutečně demokratické. Na referendum to sice s mentalitou zdejšího obyvatelstva moc nevidím, ale přesto můžeme být rádi za svobodu, kterou máme. Taková Severní Korea je důkazem, že brát za samozřejmost například volbu účesu, je naprosto zcestné.
  • V KLDR můžete také volit. Pozitivní je, že tamní režim nepřipustí, aby se lidé, stejně jako v Česku, dohadovali na sociálních sítích o tom, která volba je správná. Tamní obyvatelé mají sotva internet, no a na výběr mají jen z jednoho kandidáta.
  • Žijeme v roce 2018, protože přesně tolik let je to od narození Krista. V KLDR ale právě probíhá teprve rok 106. Právě tolik let totiž uběhlo od narození Kim Ir-Sena.
  • Pokud jste obyvatelem Severní Korei a chcete nosit módní účes, není s tím problém. Můžete si vybrat z 28 schválených verzí
  • Ale nic se nemá přehánět. Třeba rifle se v KLDR nosit nemohou.
  • Zabít volnou chvilku může tamní lid například sledováním televize. Ze třech kanálů jedou dva přes víkend a jeden vždy na večer. 
  • Nemusíte udělat nic drastického, aby vám hrozil trest smrti. Konkrétně stačí, když doma budete mít Bibli, kouknete na jihokorejský film, nebo dokonce na porno. To by nám ty řady v Česku rychle prořídly. 
  • Jakkoliv se nám kandidáti na prezidenta mohou zdát dokonalí, na Kim Čong-Ila rozhodně nemají. Zesnulý vůdce se totiž podle svého životopisu údajně naučil chodit již ve svých třech týdnech. Jeho syn Kim Čong-Un ale šikovnost podědil a učitelé museli nedávno začít vtloukat dětem ve škole do hlavy, že současná hlava státu už ve třech letech uměla řídit auto. Ne, že by tomu sami věřili. 
A na závěr jedna věc, která spoustu z vás možná zaskočí - marihuana je v KLDR legální. Koupit si ji můžete například na trhu. Zajímavostí také je, že ačkoliv Severní Korea působí jako velmi uzavřená země, i tuzemské cestovky tam nabízí zájezd. Pokud vás takový poznávací výlet láká, nachystejte si kolem 75 tisíc korun a zapomeňte na to, že byste mohli místní fotit nebo si s nimi povyprávět. Kvůli tomu, aby neměli z debaty s vámi neměli problémy totiž dost pravděpodobně utečou.

Komentáře

Oblíbené příspěvky